CZĘŚCI TRANSFORMATORÓW

Części transformatorów i cewek to nadal temat niszowy na polskim rynku.

Transformator zasadniczo składa się z dwóch elementów. rdzenia stalowego oraz uzwojenia. Rdzeń jest obwodem magnetycznym transformatora i służy do przewodzenia strumienia magnetycznego. Jest to element w całości wykonany ze  specjalistycznej stali specjalnego przeznaczenia. Z racji profilu naszej działalności wykonujemy części do transformatorów tylko w zakresie wyrobów stalowych. Ponieważ stal ferromagnetyczna wymaga specjalnej obróbki coraz częściej znajdujemy zbyt na nasze wyroby. Są to zazwyczaj zlecenia na wykonanie konkretnej konstrukcji rdzeni transformatorowych do wykorzystania w specjalnie do tego przeznaczonych urządzeniach.

W tym zakresie naszymi klientami są producenci sprzętu nagłaśniającego o wysokiej jakości produkowanych na specjalnie zamówienie audiofilów. Produkujemy je również dla firm zajmujących się wyrabianiem elektroniki użytkowej tj. sterowniki ciepła, modulatory, zasilanie sterowaniem w energetyce i wielu innych.

Firmy zajmujące się tym tematem zwykle produkują takie elementy do własnych projektów i we własnym zakresie. Coraz częściej okazuje się że zakup sprzętu tylko do tego rodzaju działalności jest nieopłacalna, dzięki temu klienci zlecają nam coraz więcej prac w tym zakresie. Wykonujemy przekładki oraz wkładki ze stali transformatorowych, ferromagnetycznych, magnetycznych i wielu innych, dostępnych u nas na zamówienie. Sprowadzimy każdy materiał wymagany do prawidłowego wykonania powierzonych nam zleceń.

Wykonujemy elementy do rdzeni prostokątnych oraz cylindrycznych jedno i wielofazowych