O cięciu laserowym

Cięcie laserem świadczymy przy pomocy lasera światłowodowego SENFENG LEIMING SF 3015 HM . W chwili obecnej cięcie laserem jest najnowszą metodą cięcia stali. Dokładność wykonanego cięcia jest bardzo wysoka, a odchyłki wymiarowe wahają się w setnych częściach milimetra. Nasz laser obsługuje pliki DXF, PLT, Gerber i inne formaty oraz akceptuje standardowy kod G generowany przez Master Cam Type 3. Jeśli nie posiadacie Państwo odpowiedniej wiedzy czy oprogramowania pomożemy pomóc w przygotowaniu takiego pliku.  Właściwie potrzebujemy tylko szkicu tego czego Państwo oczekujecie. Po przygotowaniu pliku wysyłamy rysunki do akceptacji i dopiero przystępujemy  do cięcia laserem.

Grubości i wielkości ciętych blach:

  • stal konstrukcyjna – 20 mm grubości
  • stal nierdzewna – 15 mm grubości
  • maksymalna wielkość arkusza blachy to 1500 mm x 3000 mm

Cięcie laserowe jest nowoczesną metodą obróbki metali o parametrach wymiarowych podobnych do obróbki mechanicznej. Jednak sama metoda wycinania różni się czynnikiem tnącym. W tej metodzie wykorzystujemy gorący promień lasera oraz gaz techniczny w postaci azotu o dużej czystości. Inaczej rzecz ujmując w tej metodzie wykorzystuje się energię fotonów do odparowania/roztopienia przecinanego materiału;

W cięciu laserem wykorzystuje się trzy metody w zależności od stosowanego urządzenia oraz jego mocy

  • Metoda spalania
  • Metoda stapiania
  • Metoda sublimacji tj. bezpośredniego przejścia ze stanu stałego ciętego metalu do stanu gazowego

W naszym zakładzie wykorzystujemy laser do:

  • Cięcia stali i metali kolorowych
  • Znakowania
  • Drążenia otworów
  • Obróbki powierzchniowej blach stalowych

Naszym laserem wycinamy dowolne kształty w blachach w stali kwasowej, stali nierdzewnej i stali czarnej zwykłej w szerokim zakresie grubości. Przed rozpoczęciem produkcji elementów dla naszych klientów opracowujemy projekt z uwzględnieniem wszelkich parametrów blach, które tniemy w zależności od rodzaju materiału, grubości, wielkości wykonywanego elementu oraz stopnia skomplikowania.

Cięcie laserem to wstępna obróbka tego, co możemy wykonać w następnych etapach produkcji. Wycinane laserowe to wstęp do dalszej obróbki na krawędziarce, zaginarce, obróbce skrawaniem i innym czynnościom przed lakierowaniem proszkowym. Dajemy naszym klientom produkt najwyższej jakości. Wykonujemy również półprodukty gotowe do dalszej obórki przez naszych klientów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również usługę cięcia plazmą.

Nasze wyroby