Cięcie laserem 3D  i spawanie 3D

Wdrożyliśmy do naszych usług cięcie laserem 3D. Zainwestowaliśmy w najnowszą trójwymiarową maszynę tnącą, co oznacza, że ​​mamy dużą zdolność i wszechstronność do cięcia więcej niż tylko długości, ale także złożonych kształtów i otworów. Jednak coraz ważniejsze dla naszych klientów jest nasza zdolność do cięcia krawędzi pod odpowiednim kątem w celu przygotowania spoiny z kątami do łatwiejszego spawania ciętych elementów.

Wieloosiowe lasery 3D pomogły wielu naszym klientom zredukować czas pracy, obniżyć koszty i zwiększyć efektywność.

Nasze maszyny posiadają zdolność najszybszego pozycjonowania i przyspieszenia osi dzięki czemu skracają czas produkcji.

Posiadają, poza tym funkcję wpalania w ruchu podczas cięcia za pomocą FastLine Cell, które zmniejsza czasy pomocnicze nawet do 40%. Dynamiczna optyka do cięcia umożliwia bardzo duże przyspieszenia, a sprzęgło elektromagnetyczne na głowicy roboczej skraca czas przestoju. Tniemy laserowo równie z technologi 2D. Czytaj więcej

 

Włókno 2in1

Włókno 2in1, przeznaczone do pracy z laserem na ciele stałym, umożliwia spawanie i cięcie z tylko jednym kablem światłowodowym. Podczas przełączania między tymi dwoma procesami wystarczy wymienić adapter procesowy, a system sterowania automatycznie dostosowuje promień lasera, co pozwala błyskawicznie rozpocząć proces spawania. (O spawaniu laserowym poczytasz więcej tutaj). Pozwala to nie tylko uzyskać najlepsze wyniki obróbki, ale także łatwiej obsługiwać urządzenia i wykorzystać je w znacznie większym zakresie zastosowań.

 

Obróbka ocynkowanej stali

Za pomocą TruLaser Cell 7040 można wykorzystać cięcie laserem 3D do obróbki ocynkowanych blach, zachowując najwyższą jakość. Ponadto maszyna umożliwia optymalne reagowanie na zmiany i odpowiednie dopasowanie elementu. Zwiększa to elastyczność, co jest ważne przede wszystkim podczas budowy prototypów i produkcji wstępnych serii.

 

Wycinane laserowo tłoczonych wyrobów z blach

Wykonujemy otwory i okrawanie laserowe głęboko ciągnionych elementów. W przypadku produkcji małoseryjnej obróbka za pomocą tradycyjnych narzędzi wykrawających jest często zbyt droga. Za pomocą TruLaser Cell 7040 wycinamy w bardzo krótkim czasie wszystkie wymagane kontury co znacznie obniża koszty produkcji.

 

Precyzyjne i szybkie cięcie laserowe odlewów aluminium

Oferujemy korzystną cenowo alternatywę względem innych procesów np. frezowanie w przypadku takich elementów jak odlewy ciśnieniowe z aluminium. Nasze maszyny wykonują cięcie laserowe wszystkich konturów zewnętrznych i wytwarzają otwory przelotowe.

 

Obróbka laserowa elementów trójwymiarowych

Obróbka laserowa trójwymiarowych elementów, np. wirnika wentylacyjnego oferuje nowe możliwości kształtowania geometrii. Dzięki niej można konstruować oszczędzając materiały i redukować wagę wytwarzanych elementów. Ponadto dzięki spawaniu laserowemu zmniejsza się ilość dodatkowej obróbki w porównaniu do zwykłego procesu. Oznacza to oszczędność czasu i zapobiega wypaczaniu elementów.

 

Napawanie laserowe

Jeżeli element maszyny czy urządzenia jest wystawiony na działanie wysokich temperatur, ciśnienia, tarcia czy wilgoci, konieczne jest stosowanie specjalnych materiałów. Jednak nie zawsze cały element musi być wykonany z takiego drogiego materiału. Często wystarcza warstwa ochronna na brzegu strefy obciążenia umieszczona metodą napawania laserowego. To również usługa, którą wykonujemy w technologii laserowej. Dzięki tej najnowszej na rynku technologii można wytworzyć funkcjonalne powłoki o ulepszonych właściwościach mechanicznych. Jakość wykonanego napawania jest nieporównywalnie wyższa od standardowych metod, a czas i koszty procesu zostały znacznie zredukowane. Przy napawaniu laserowym (w skrócie LMD – Laser Metal Deposition) laser tworzy jeziorko spawalnicze na powierzchni elementu. Przez dyszę automatycznie podawany jest proszek metalowy. Powstają zespawane ze sobą ściegi, które tworzą struktury na istniejących korpusach albo też całe elementy.

 

Cięcie najróżniejszych materiałów i grubość blachy

Cięcie laserem 3D umożliwia cięcie niemal każdego kształtu – także bardzo małych, bądź złożonych – bez wymiany narzędzia. Krawędzie są gładkie i pozbawione zadziorów, dlatego zbędna jest dodatkowa obróbka. Ponadto ze względu na małą strefę wpływu ciepła nie dochodzi do wypaczania. TruDisk tnie wiele grubości blachy i rodzajów materiałów – nawet silnie odbijające metale kolorowe. Tniemy mosiądz, miedź, aluminium, a nawet srebro.

 

Spawanie skanujące

We współpracy z optycznymi układami ogniskującymi, np. programowalnym optycznym układem ogniskującym PFO 3D wykorzystujemy nasz laser jako urządzenia laserowe do spawania skanującego. W tym procesie promieniem lasera kierują ruchome zwierciadła. Zmiany kąta układu optycznego wiodą promień po przedmiocie obrabianym. Powstaje pole obróbki, w którym możliwe jest bardzo dynamiczne i precyzyjne spawanie. Bardzo szybkie ruchy przemieszczające zwierciadłami niemal całkowicie eliminują czasy pomocnicze, a urządzenie laserowe może produkować w prawie 100 procentach dostępnego czasu produkcji.

 

Spawanie hybrydowe

Laserowe spawanie hybrydowe łączy nawet blachy o grubości 20 mm z dużymi szczelinami łączeniowymi. Nasz laser jest nieczuły na odbicia, dlatego też znakomicie nadaje się do takiej pracy. Typowe obszary zastosowania spawania hybrydowego znajdują się w przemyśle samochodowym, budowanie okrętów, dźwigów, ciężkich maszyn, maszyn budowlanych i w wielu innych obszarach. Więcej o wyrobach dla przemysłu…